شکایات خریداران از چند مشکل جدید در آیفون ۶ اس

سال گذشته با ورود آیفون های جدید اپل به بازار این کمپانی با مشکلات بزرگی روبرو گردید.مشکلاتی که در بخش آنتن دهی و همچنین خم شدن بدنه آیفون ۶ تا حدی بزرگ شد که بسیاری از رسانه ها واژه رسوایی را برای آن به کار بردند.امسال اما داستان متفاوت است و اپل سعی کرده تمام مشکلات قبلی را در آیفون ۶ اس ها رفع کند.اما همیشه بعد از ورود یک محصول پرطرفدار به بازار آن هم با فروش ۱۳ میلیون در هفته اول ، بروز مشکلاتی کوچک امروی طبیعی است و این موضوع تنها به محصولات اپل مربوط نمی شود.در همین راستا به تازگی برخی از خریداران آیفون ۶ اس و آیفون ۶ اس پلاس ، مشکلاتی از این دو گوشی را در محفل های آنلاین گزارش کرده اند که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

بزرگترین مشکلی که کاربران تا به امروز در فروم های بررسی مشکلات آیفون گزارش داده اند، داغ شدن بیش از حد دکمه Home و اسکنر اثر انگشت در مدل های ۶s و ۶s Plus و در پی آن، خاموش شدن گوشی است. افزون بر این، برخی کاربران گزارش کرده اند که علی رغم اینکه نشانگر باتری هنوز چند درصد انرژی باقی مانده را نمایش می دهد، ولی گوشی خاموش می شود، و روشن کردن مجدد آن نیز با دشواری انجام می شود.

شکایت های بیشتری درباره کیفیت صدای این گوشی نیز مطرح شده است. جمع زیادی از کاربران اعلام کرده اند که در پخش کردن فایل های صوتی، روی این گوشی نویز زیادی می شنوند و یا به هنگام پخش شدن زنگ های هشدار (notification)، گاهی صدا آنقدر بالا می رود که گویا بلندگوی گوشی در آستانه انفجار است.

دسته دیگری از کاربران مشکلاتی در مورد کارکرد قابلیت جدید این گوشی ها، یعنی لمس سه بعدی (۳D Touch) اعلام کرده اند، از جمله باز نشدن لینک ها در سافاری، گرچه عده ای از کاربران توانسته اند با ریست کردن گوشی، این مشکل را به طور موقت برطرف کنند.

چند روز پیش هم خریداران آیفون ۶ اس اپل ادعا کرده اند که گوشی در حالت عادی داغ می کند و زمانی که برنامه دوربین گوشی باز می شود، پیغام :”فلش غیر فعال شد. برای استفاده از فلش، گوشی می بایست خنک شود.” نمایان می گردد !

با همه مشکلاتی که اخیرأ گزارش شده، همچنان نمی توانیم رسوایی جدیدی را به اپل نسبت دهیم. البته هنوز زمان زیادی از عرضه این گوشی ها به بازار نگذشته و باید منتظر گزارش های بعدی از مشکلات احتمالی آنها باشیم.هرچند که بسیاری از این مشکلات با یک آپدیت نرم افزاری قابل برطرف کردن می باشد.

منبع: phonearena

سبد خرید شما خالی ست.